5757

Problém s masáží prostaty - Jak ji správně masírovat

Je mi 57 let a mám novou partnerku. Tato přišla s tím, že by mi dělala masáž prostaty, že je to v mém věku prospěšné. Nikdy jsem to nezažil a tak jsem souhlasil. Partnerka pořídila danou pomůcku a začala mi prostatu pravidelně masírovat. Nutno přiznat, že mi to dělá dosud nepoznané potěšení, ale v poslední době mívám v konečníku po masáži bolesti. Podobné bolestem podrážděných hemeroidů. Vím o čem to je, protože jsem měl před lety hemeroidy operované. Máte radu, jak to řešit? Nerad bych se této nově objevené praktiky vzdal.

Anonymní
Anonymní

Píšeš o erotické pomůcce, ale nepíšeš o lubrikačním gelu? Používáte během masírování prostaty i dostatečné množství lubrikantu? Pokud ne, tak ta bolest může být jen odřená (spálená) kůže atd.

Betty
Betty

A jakou pomůcku k tomu používáte? Na masáž prostaty musí být ten pravý typ. Nestačí jenom klasický rovný vibrátor jako je například tento https://www.ruzovyslon.cz/silikonovy-vibrator-boruvka/. To by bylo špatně, to by vůbec nedocházelo k masírování prostaty.

Prostata je totiž umístěna uvnitř těla, směrem k penisu. Takže správná pomůcka na masáž prostaty musí mít zahnutou špičku směrem dovnitř. Jako například tady tato https://www.ruzovyslon.cz/silikonovy-vibrator-boruvka/. Jedině tak je to správně. A jak už bylo zmíněno, tak je k tomu potřeba používat i dostatečně lubrikačního gelu, aby to nedřelo, ale klouzalo. :)

Karel T.
Karel T.

To je velice zvláštní, že máš podobné problémy. Díval jsem se na internet a našel jsem spousty anglických článků, které doporučují masáž prostaty jako léčbu hemeroidů. Dokonce se prodávají i pomůcky, které vypadají jako vibrátor a slouží právě k masáži hemeroidů a úlevě od bolesti. Takže je velice divné, že by ti to naopak způsobovalo bolest.

Na druhou stranu, ty jsi je měl operované. Takže by mohlo být možné, že ty operovaná místa a jizvy jsou slabší a více citlivější při namáhání? Ale samotná masáž prostaty + hemeroidy by měly mít pozitivní účinek.

Andy
Andy

Tak o tom jsem nikdy neslyšel.

Danka Králová
Danka Králová

A jsi si jistý, že je to opravdu kvůli té operaci?

Ondra T.
Ondra T.

Já se přikláním k názoru většiny. Podle mě používáš málo lubrikantu, nebo špatnou erotickou pomůcku, nebo nebo špatnou techniku masáže prostaty.

Anonym
Anonym

Moje bývalá přítelkyně měla podobný problém. Koupila si vibrátor, který byl vyrobený z latexu. A vždy po jeho používání se vždycky cítila tam dole podrážděná. Časem přišla na to, že je pravděpodobně na latex alergická (že jí nedělá dobře). Takže si koupila nový vibrátor, který byl z lékařského silikonu (nealergenní materiál) a problémy byly pryč.

Great
Great

Tak se objednej na vyšetření, jestli se ti ty hemeroidy nevrátily.

Ivan
Ivan

Taky mám poslední dobou problémy s hemeroidy, ale masáž prostaty tomu vůbec nevadí. Naopak se potom cítím uvolněnější a bolestivé problémy jsou menší. Je zajímavé, že to máš naopak.

Karel T.
Karel T.

Ivan: Vždyť říkám, že podle internetu to slouží jako léčba... .

Ivan
Ivan

OK.

57
57

Děkuji za vaše názory k potížím při masáži prostaty. Pokusím se odpovědět na vaše připomínky. Lubrikační gel používáme v hojné míře, pomůcka, kterou používáme je určena k masáži prostaty a je relativně tenká, na prostatu mi výborně působí. Orgasmus s ní bývá nepřekonatelným zážitkem a vhodnější pomůcku bychom těžko našli. Je z měkkého, ale dostatečně pevného materiálu. Večer mi partnerka provedla jakési amatérské vyšetření konečníku a zjistila v něm útvar velikosti většího hrášku a to je přesně to místo, odkud bolest vychází. Moje předchozí operace se týkala odstranění hemeroidů vnějších a tak myslím, že nyní se jedná o vnitřní. Vyzkoušíme znecitlivující gel a uvidíme. Z operace mám po předchozí zkušenosti obavy, dlouho to silně bolelo. Musím si dodat odvahu, protože o tento druh sexuálních prožitků bych se nechtěl nechat připravit. Někde jsem slyšel, že dnes je operace prováděna méně bolestivou metodou. Já byl operován klasicky skalpelem a tu hrůzu bych nepřál nikomu. Tak nevím. Podstoupil někdo z vás podobnou operaci modernějším způsobem? A jak proběhlo zhojení? Ještě by mne zajímalo, za jak dlouho po operaci budu schopen masáže prostaty opět užívat.

Betty
Betty

Podle toho jak popisuješ bolest a podle toho, co našla uvnitř tvá přítelkyně, tak by skutečně mohlo jít o vnitřní hemeroidy.

Andy
Andy

Byl jsem na moderní (laparoskopické) operaci tříselné kýly. Udělali mi tři malé díry v břichu, kterými prostrčili všechny potřebné nástroje a břicho mi nafoukly plynem, aby tam měli místo. Zůstali mi jen maličké jizvičky. Už druhý den po operaci jsem byl schopný vstát z postele a chodit. A třetí den jsem byl propuštěn z nemocnice. Takže podle mé zkušenosti moderní chirurgie už není taková řezničina jako bývala dříve... .

57
57

Dobrý den. Tak mám za sebou operaci hemeroidů a vše se zdárně vyvíjí. Už se těším na masáž, ale podle lékaře je potřeba ještě alespoň 14 dnů počkat. Někdy se vám opět ozvu, a svěřím se s výsledky. A děkuji.

Anonymní muž
Anonymní muž

57: To byla již vaše druhá operace? Jsem na tom v podstatě stejně jako vy. Před lety jsem měl chirurgicky řešené hemeroidy. Několik let bylo vše v pořádku, ale v poslední době začínám mít v onom místě stejné příznaky a bolesti jako před lety. Nevíte, jestli se hemeroidy mohou vrátit a jestli se případně dělají i opakované chirurgické zákroky po letech? Rovněž by mě zajímalo, jak se k masáži prostaty vyjádřil váš doktor? Mohla by sloužit jako prevence proti dalším problémům?

57
57

Bohužel při poslední kontrole mi lékař diagnostikoval anální trhlinu. Potěšení z masáží prostaty se tedy odkládá na neurčito. Stanovená léčba moc nezabírá. Je někdo kdo by poradil?

57
57

Ještě pro anonymního muže: je to moje druhá operace, hemeroidy se mi vrátily, ovšem na jiném místě. První byly vnější, před spoustou let, nyní to byly vnitřní. Podle lékaře jsem mohl s masáží prostaty začít už po měsíci, ovšem se vloudila ona trhlina, takže nic. Můj lékař mi jinak masáže doporučuje s tvrzením, že je mimo jiné i zdravotně prospěšná. Vznik trhliny je jaksi nevysvětlitelný, při operaci tam prý nebyla a vlivem manipulací v konečníku to je zase vyloučeno mnou.

Vaše jméno \ přezdívka

Jsem (vaše pohlaví)

žena muž

Text vašeho příspěvku

OVĚŘENÍ PROTI SPAMU: Napište číslicí "třicet jedna":

Nejlechtivější články o erotice

GlassVibrations - Nejlevnější Vibrátory a Erotické pomůcky

GlassVibrations - Nejlevnější Vibrátory a Erotické pomůcky

Připínací penisy na tělo - Penisy pro Muže i Ženy

Připínací penisy na tělo - Penisy pro Muže i Ženy

Vakuové pumpy - Jak ji používat, která je nejlepší a nejlevnější

Vakuové pumpy - Jak ji používat, která je nejlepší a nejlevnější

Venušiny kuličky - Luxusní i Nejlevnější, posílení pánevního dna

Venušiny kuličky - Luxusní i Nejlevnější, posílení pánevního dna

Masturbátory pro muže - Nejlevnější Masturbátory od 179 Kč

Masturbátory pro muže - Nejlevnější Masturbátory od 179 Kč

Lubrikační gely - Jak je používat, který si koupit, nejlepší

Lubrikační gely - Jak je používat, který si koupit, nejlepší

Náhrada za lubrikační gel - Co použít místo lubrikantu

Náhrada za lubrikační gel - Co použít místo lubrikantu

Pomůcky na Erekci - Zvětšení a zlepšení tvrdosti erekce

Pomůcky na Erekci - Zvětšení a zlepšení tvrdosti erekce

2009 - 2020