Jak na posilování a procvičování svalů pánevního dna. Nejen v těhotenství a po porodu. Ale jako záruka zdravého těla po celý život.

Posilování svalů pánevního dna

DOPORUČUJEME: PRO POSÍLENÍ SVALŮ PÁNEVNÍHO DNA

Vaginální Činka Pink

Vaginální Činka Pink

(cvičení během dne)

Lubrikant SuperGlide

Lubrikant SuperGlide

(pohodlná aplikace)

...co Vám kamarádka u kafe neřekne, tento problém řeší 60% všech dospělých žen...

Kamarádka u kafe vám řekne naprosto vše. Probere i ty nejintimnější otázky bez mrknutí oka a s úsměvem. Ale když přijde na otázku úniku moči (inkontinenci)...toto téma raději přeskočí. Stejně tak vaše kamarádka nebude partnerovi/ctiteli/kamarádovi popisovat problém s "roztahaností" a "volností" tam dole. To jsou vše příznaky ochabnutí svalstva pánevního dna. Nikdo o tom nemluví, každý se stydí. A proto možná máte strach, že jste v tom sama. Nejste. Jen se o tom nemluví. Tento článek si již přečetlo více než 44 507 žen! Problém s pánevním dnem se týká 60% všech žen. Doktoři doporučují cvičení svalstva již u dívek od 15 let (věk zde nehraje žádnou roli). Projevy: únik moči (při smíchu, zvedání těžkých věcí) a problémy v sexuálním životě. I když tyto příznaky možná nemáte, tak bez cvičení je do pár let poznáte. Největším startérem problémů je těhotenství a samotný porod. Podcenění a necvičení = operace nebo osobní a sexuální život plný problémů.

Vaginální činka pro posilování pánevního dna

Vaginální činka je cvičební pomůcka. Činka posiluje a zpevňuje svaly pánevního dna. Miniaturních 13 cm, je z kvalitního lékařského silikonu. Přibližná cena je asi 390 Kč.

Podívejte se na POPIS, VIDEO, FOTKY nebo RECENZE uživatelek

..."posilovat pánevní dno jen tak na prázdno je opravdu opruz" (Didipad, 19 let)...

Jedna se o citát z recenze (naleznete ji ZDE). Na pravé straně stránky jsou cviky pro posílení svalů pánevního dna. A budeme citovat odborníka "...tyto cviky by měla každá žena (starší 15 let) provádět každý den a to minimálně 20 minut. Výsledky by se měli dostavit do 3 měsíců - v opačném případě navštivte odborníka pro odbornou konzultaci...". Ruku na srdce - toto žádná z nás nebude dodržovat. Možná první týden nebo dva. Ale dalších 50 let?

Zároveň si každá uvědomujeme, jak je to závažný problém. Proto doporučujeme používat pomůcku pro cvičení. Tu stačí používat každý druhý den. A cvičení svalů probíhá téměř samo (je nutný pohyb). Na českém internetu je momentálně možno zakoupit pouze tento výrobek (informace, video, fotky nebo zkušenosti). Nic jiné v ČR není k sehnání. Doporučujeme se na něj podívat (jedná se o velmi kvalitní výrobek za dobrou cenu).

DOPORUČUJEME: PRO POSÍLENÍ SVALŮ PÁNEVNÍHO DNA

Vaginální Činka Pink

Vaginální Činka Pink

(cvičení během dne)

Lubrikant SuperGlide

Lubrikant SuperGlide

(pohodlná aplikace)

...cvičením k posílení svalů pánevního dna, nutný základ, který musíte znát...

Cvičení bez pomůcky: močová trubice je obklopena svaly, které brání nechtěnému úniku moči. S postupem věku (případně v těhotenství a po porodu) svaly chabnou a je nutné zesilovat pánevní dno. Cviky jsou znázorněny na pravé straně stránky. Cvičení musí být aktivní! Musíte si uvědomovat a cítit, že skutečně dochází k pnutí v oblasti pánve. Nastudujte si jednotlivé cviky. Provádějte je každý den a to 20 minut. Případně si můžete koupi činku, zkrátit dobu cviků a zvýšit jejich účinek viz. TADY.

......

Cvičení s pomůckou: představte si, že mezi tyto svaly vložíte "činku". Nyní již není třeba svaly stahovat k sobě tak, aby se dotýkaly. Stačí je přitlačit z obou stran na tuto činku. Cvičení nemusí být tak intenzivní. Ve skutečnosti stačí i běžný každodenní pohyb. "Není třeba nic dělat, vše se stane samo" - toto je pouze reklamní trik mířící na líné zákazníky. Ve skutečnosti i s vaginální činkou je nutný pohyb. Postačí ovšem i běžné uklízení bytu, procházka se psem nebo nošení během dne. Aktivnější ženy jej mohou používat i během spinningu nebo aerobiku. Doporučuje se alespoň 30 minut každé dva dny. Názory žen, které si ji zakoupily, naleznete ZDE.

Posilování pánevního dna - ouško k lehkému zavádění a vytažení, celková délka 13 cm (10cm bez ouška), šířka 3 cm.

...Kegelovo cvičení se zadržováním moči - toto rozhodně nezkoušejte...

Pozor - toto je důležité. Autoři článků v bulváru apod. již roky kopírují stále stejné informace. Je to pro ně jednodušší než si zjistit aktuální informace. Doporučují Kegelovo cvičení (metoda z roku 1952). Ta spočívá v tom, že během močení 10 krát svaly přerušíte močení a opět povolíte. Ano, tato metoda posiluje pánevní svaly dna. Ovšem má za následek vysoké riziko zánětu močových cest a ostatních vaginálních zánětů. Existují jen dvě cesty - delší cvičení bez pomůcky nebo kratší cvičení s činkou. Jakákoliv krátkodobá metoda (20 sekund na záchodě) nefunguje nebo je riziková. Ke zpevnění pánevních svalů je třeba vynaložit úsilí a čas. Kegelovo cvičení dlouhodobě nepraktikujte.

...shrnutí, co si odnést z tohoto článku...

Příčiny ochabnutí: přichází automaticky s věkem, s přechodem (menopauzou), při těhotenství a po porodu. Nejrizikovější jsou ženy, které mají sedavé zaměstnání. Příznaky: neudržení moči (inkontinence) a problémy v sexuálním životě (vlastní neuspokojení, neuspokojení partnera). Řešení: cvičení svalů dna dle obrázků (více času, ale zdarma) nebo cvičení s pomůckou (třeba zaplatit cca 390 Kč, ale ušetříte čas a cvičíte během každodenního pohybu). Podrobnější informace ZDE

...časté dotazy k cvičící vaginální čince, vejde se do mě...

Činka je dlouhá 13 cm. Bez provázku, který slouží k vytažení, pouhých 10 cm. Je tedy vhodná pro dívky již od 15 let. Šířkou odpovídá tamponu používaném při menstruaci. Oproti němu má ale hladký povrch z klinického silikonu. I tak doporučujeme používat lubrikační gel. Cenově a kvalitně je nejvýhodnější SUPER Glide 100ml. Díky gelu je zasunutí i vyjmutí mnohem snadnější (vklouzne tam sama) a cvičení pohodlnější. Přečtěte si informace, podívejte se na video nebo fotky a ubezpečte se pomocí osobních zkušeností (v současnosti na českém trhu žádná jiná cvičící činka není!).

DOPORUČUJEME: PRO POSÍLENÍ SVALŮ PÁNEVNÍHO DNA

Vaginální Činka Pink

Vaginální Činka Pink

(cvičení během dne)

Lubrikant SuperGlide

Lubrikant SuperGlide

(pohodlná aplikace)

...pokud máte další dotazy nebo i vlastní zkušenosti...

Můžete se pro více informací obrátit na e-mail lucie.brouckova(zavináč)precerpano.cz. Máte vlastní zkušenost nebo námět na vylepšení článku? Pošlete na e-mail vaši radu a následně ji zde zveřejníme i pro ostatní čtenářky.

1. Most na čtyřech

Cvičení svalů - Most na čtyřech

Vypínáte podbřišek nahoru. V krátký intervalech zvyšujete a snižujete napětí v oblasti pánve. (3 minuty)

2. Využití podpory

Cvičení svalů - Využití podpory

Stejný princip. Vhodné pro starší ženy, které se neudrží bez podpory zad. Případně i po porodu s ochabnutým svalstvem na bříšku. (3 minuty)

3. Roztažení nohou

Cvičení svalů - Roztažení nohou

Roztažení nohou. Náklony rukou do stran napínáte svaly pánevního dna. (3,5 minuty)

4. Lezení po stěně

Cvičení svalů - Lezení po stěně

Představte si zeď. Stejně jako při chůzi se ji pokuste vystoupat odspodu nahoru. (1 minuta)

5. Nahoru a dolů

Cvičení svalů - Nahoru a dolů

Doširoka roztažené nohy. Při každém zhoupnutí dolů se napnou pánevní svaly. (10 minut)

Ve spolupráci s portálem Erotické Pomůcky - 2014