MiroslavMiroslav

Nízká hladina testosteronu - Jak ji zvýšit?

Poslední dobou, asi dva roky, pociťuji příznaky nedostatku testosteronu. Nižší zájem o sex, slabší erekce, méně semene, slabší výstřiky, slabší pocity při orgasmu, atd. Zajímalo by mne, je-li možné sjednat nápravu a zvýšit hladinu testosteronu. Nejvíce to trápí manželku, která je sexuálně značně náročná, ostatně to jsem býval i já. Těžko se s tím vyrovnáváme, tak bychom uvítali každou dobrou radu, tedy bezpečnou a ověřenou. Děkujeme, hezký den.

Josef H.
Josef H.

Už mi bylo 50, takže s tím mám své vlastní zkušenosti.

Nejlepší zkušenosti mám s omezením faktorů, které snižují testosteron a celkově mají špatný vliv na zdraví (erekci, tvorbu spermatu...). Tedy konkrétně: Nadváha, pití alkoholu, neléčené problémy s krevním tlakem, nedostatek pohybu, nedostatek spánku, stres... .

Alkohol doporučuji vysadit úplně, případně si dát maximálně jedno pivo za týden. Pokud máš nadváhu, tak se pokus zhubnout. Případně alespoň se začni více pohybovat. Pohybem rozpumpuješ krev, posílíš srdce a krevní oběh, posílíš dýchací soustavu. Taky je dobré do jídla zařadit víc syrové zeleniny a ovoce. Jíst celé kusy pečeného libového masa (například grilovaný steak). Vyhnout se mletému masu (párky, klobásy), tučnému masu a smaženému masu. Já jsem po více než 30 letech opět začal hrát tenis a po pár měsících se cítím zdravotně lépe, než před 10 lety. Problémy s erekcí také mohou být způsobeny neléčenými problémy s krevním tlakem. Nepít kávu, čaj a energetické nápoje - krátkodobě zvyšují krevní tlak, čímž si jej rozhodíš. A pro tělo je pak těžší dosáhnout erekce bez nějakého stimulantu krevního tlaku. A kromě fyzického zdraví je potřeba pečovat taky o psychické zdraví - vyhýbat se stresu, dostatečně spát a netrápit se žádnými problémy (peníze, dluhy, práce, vztah, budoucnost).

V první řadě bych se tedy soustředil na to, aby jsi se dal dohromady jak fyzicky, tak i psychicky. Já vím, mnoho lidí by raději spolklo nějaký prášek, který by hladinu testosteronu nebo problémy s erekcí sám vyřešil. Podle mé osobní zkušenosti to ale tak nefunguje, člověk do toho musí věnovat vlastní energii a trochu si přerovnat život a životní návyky. A pokud to uděláš poctivě, tak můžeš omládnout o 10 let i více.

Zkoušel jsem různé diety - například na podporu tvorbu spermatu, zvýšení libida, zvýšení testosteronu atd. Vše to bylo na bázi toho, že člověk do svého jídelníčku zařadí určité ovoce nebo potraviny, které například obsahují vysoký počet bílkovin. Zkoušel jsem více podobných diet a výsledek byl vždy nula. Nepozorovat jsem vůbec žádné změny. Nikdy a v ničem. Takže za mě diety nefungují.

Co vím, tak ověřené prášky existují pouze na erekci. Žádné lékařsky ověřené prášky na zvýšení libida (aby byl člověk nadržený) neexistují. Co se týče prášků na erekci - tak ty vesměs fungují všechny (Viagra, Kamagra...vše funguje). Trochu problém je ale v tom, že to nezvýší chuť k sexu. Takže když si vezme chlap podobný prášek, tak za dvě hodiny má erekci jako dvacetiletý mladík. Ale v jeho hlavě se mu honí běžné myšlenky nad fotbalem, prací a jinou zábavou. Erekční prášky nijak neovlivní chuť, myšlenky na sex ani testosteron. Koupení těchto prášků doporučuji probrat s doktorem, protože fungují na bázi zvýšení krevního tlaku. A pokud máš již teď problémy s tlakem nebo srdcem (byť i doposud neodhalené), tak by to mohlo velmi špatně dopadnout.

Poslední mojí radou jsou erotické pomůcky. A to ze tří důvodů.

1: Říkal jsi, že je tvá manželka velmi sexuálně náročná a ty ji momentálně nestačíš. Představuji si pod tím, že pro ni jsou například ideální 2 orgasmy denně a pro tebe jen 1? Tak můžete do sexu zapojit například vibrátor, v rámci předehry může dosáhnout prvního orgasmu s vibrátorem. A až potom můžete mít sex. Jaký vibrátor vybrat a co je nejlepší nevím, v tomto neporadím. Doporučuji si nejspíš pročíst články a recenze uživatelů jednotlivých výrobků.

https://www.ruzovyslon.cz/vibratory/

2: Píšeš o problémech s erekcí. Pokud se ti nechce hned k doktorovi pro prášky, tak z osobní zkušenosti doporučím erekční kroužek. Je to jen kus gumového kroužku, který seženeš velmi levně. Po nasazení zaškrtí penis, takže se v něm nahromadí krev a erekce časem neopadá, naopak je silnější.

https://www.ruzovyslon.cz/krouzky-navleky-nasady/

3: Posledním důvodem, proč to doporučuji, je zpestření vztahu. On když je sex po 30 let pořád stejný a nic se nemění, tak časem omrzí. Třeba máte nějaké tajné fantazie, které se tomu druhému stydíte říct? Tak je můžete vyzkoušet. Nebo si třeba jen tak na vyzkoušení koupit nějakou erotickou pomůcku a zpestřit si vztah. Opět říkám, že nejsem dobrý ani zkušený v doporučování erotických pomůcek. Nejlepší se podívat sám a vybrat společně s manželkou, například zde.

https://www.ruzovyslon.cz/

Co se týče čistě jen nízké hladiny testosteronu a jejímu zvýšení, tak skutečně doporučuji začít dbát o fyzický a psychický stav těla. To dělá skutečně zázraky. A v padesáti letech se opět můžeš začít cítit jako by ti bylo 40 nebo 35.

Vaše jméno \ přezdívka

Jsem (vaše pohlaví)

žena muž

Text vašeho příspěvku

OVĚŘENÍ PROTI SPAMU: Napište číslicí "třicet jedna":

Nejlechtivější články o erotice

Návleky, násady a dráždidla na penis - Zvětšení penisu

Návleky, násady a dráždidla na penis - Zvětšení penisu

Cottelli Collection - Nejlevnější Vibrátory a Erotické pomůcky

Cottelli Collection - Nejlevnější Vibrátory a Erotické pomůcky

Náhrada za vibrátor - Co použít místo dilda k masturbaci

Náhrada za vibrátor - Co použít místo dilda k masturbaci

Příčiny poruchy erekce - Příznaky, léčba a léky

Příčiny poruchy erekce - Příznaky, léčba a léky

Připínací penisy na tělo - Penisy pro Muže i Ženy

Připínací penisy na tělo - Penisy pro Muže i Ženy

Co to jsou feromony - Ovlivňování partnera vůní (parfémem)

Co to jsou feromony - Ovlivňování partnera vůní (parfémem)

Lubrikační gely - Jak je používat, který si koupit, nejlepší

Lubrikační gely - Jak je používat, který si koupit, nejlepší

Jak fungují feromony, jak ovlivňují a manipulují Ženy a Muže

Jak fungují feromony, jak ovlivňují a manipulují Ženy a Muže

2009 - 2020