Jak feromony ovlivňují chování člověka? Každý člověk vylučuje feromony. Jediným zádrhelem se stala ta skutečnost, že nejsme schopni pomocí smyslů tento proces zachytit. Vše se změnilo v průběhu 20. století. Právě tehdy se podařilo profesoru Berlinerovi získat extrakt z lidské ženské kůže. Učinil tak na Lékařské fakultě v americkém Salt Lake City. Extrakce samotného feromonu byla ovšem pouhou náhodou, jelikož tento profesor biologie nechal otevřenou baňku naplněnou touto látkou. Cítil najednou poněkud odlišnou náladu, byl velmi uvolněný a hýřil sebejistotou. Profesor udělal takto obrovský objev a ostatní vědci, kteří se nadýchali zplodin z této látky se cítili podobně. Sváděli je tak ženské feromony, které byly umístěny v baňce.
O rok později došlo k tomu, že byl tento revoluční vynález patentován. Nejednalo se však o feromony v pravém slova smyslu, ale o směsici různých látek. Budeme-li konkrétní, tak se jednalo o steroidní látky na bázi androstenů. Ty představují látky získané od mužů, jež jsou velmi zajímavě schopny působit na ženy. Jinak v samotné látce byly obsaženy také estreny. Pokud máme mluvit o klasických feromonech, tak o ty se rozhodně nejednalo, leč byla vynalezena látka, která feromony velmi blízce připomínala.
Samotní producenti parfémů tvrdí, že jejich látky zaručeně působí a vy budete moci přestat navštěvovat sexshop a opačné pohlaví se na vás bude lepit. Pokud se i přesto rozhodnete pro zakoupení lahvičky s feromony, tak si dejte pozor, jestli jsou určeny pro svádění opačného pohlaví. Aby jste se nepokoušeli svádět stejné pohlaví.
Feromony u homosexuálů a heterosexuálů. Pokud budeme feromony považovat za různé pachy jako takové, tak lze u lidí velmi dobře vypozorovat, že ženy jsou schopny mnohem více reagovat na muže, kteří určitým způsobem voní.
Když se budeme zabývat vůní, tak je třeba říct, že v jejím rozpoznávání jsou mistři zejména homosexuálně orientované osoby. Právě gayové jsou schopni poznat stejně orientované osoby velmi dobře. Renomované americké výzkumy prokázaly tu skutečnost, že homosexuálně orientovaní lidé upřednostňují naprosto odlišné vůně než heterosexuální většina. Své takříkajíc feromony jsou schopni dost dobře rozpoznat a poznat podle nich svého protějška.
Výzkumy švédských vědců mluví o tom, že feromony jsou obsaženy lidském potu, a že velmi ovlivňují chování lidí samotných. S velmi zajímavými názory přišlo například Monellovo centrum. Došlo zde k výzkumu, jehož součástí bylo 82 mužů a žen. Právě u těchto lidí se zkoumal vliv určité vůně na ostatní jedince, ať už jiného anebo stejného pohlaví.
Vědci došli k závěru, že gayům se mnohem více líbila vůně stejného pohlaví, zatímco heterosexuálům vůně toho opačného. Právě toto vnímání je určitým příkladem toho, že feromony jako takové existují a pomáhají lidem ve vnímání ostatních a při svádění. Vědecký tým ze Švédska se zabýval hlavně tím, do jaké míry mají vliv feromony na lidský mozek, a tím pádem i na chování lidí v určitých situacích. Zjistili, že mozek velmi zajímavě reaguje na dvě látky. Jsou jimi steroid podobný estrogenu a určitý derivát testosteronu.
Nejedná se však o něco, co by mělo být zdrojem rozkoše, ale o látky, které napomáhají svádění jako takovému.