SluníčkoSluníčko

Diskuse na lubrikační gel - Který a jak používat? Zkušenosti

Ahoj holky, chtěla bych založit diskusi na téma lubrikační gel. S partnerem by jsme jej chtěli začít používat pro větší pohodlí během sexu + plánujeme, že by jsme si pořídili vibrátor. Můžete nám poradit, který lubrikační gel je nejlepší a který by jsme si měli koupit?

Existují mezi nimi nějaké rozdíly nebo se nějak rozlišují podle označení? Slyšela, že jeden typ se jmenuje "gel na vodní bázi". Nevím ale, jaké další gely se nabízejí a jaký je mezi tím rozdíl. Děkuji za každý příspěvek do diskuse.

Kačka O.
Kačka O.

Já používám jen vodní lubrikační gely, protože jdou velmi lehce smýt pouhou vodou. Olejové lubrikační gely jsou mastné (asi jako kuchyňský olej) a velmi špatně se mi zbavuje toho mastného pocitu. Na druhou stranu ale olejové lépe kloužou a déle vydrží...každý má něco do sebe. Já ale raději ty vodní.

Betty
Betty

Ahoj Sluníčko, Kačka má v podstatě pravdu a celé ti to shrnula. Takže další diskuse je zbytečná. :) Existují dva typy lubrikačních gelů - gely na vodní bázi a gely na olejové bázi (silikonové bázi).

Gely na vodní bázi jsou nejoblíbenější a i nejvíce používané. Po nanesení na erotickou pomůcku nebo například na penis vydrží klouzat přibližně 10 - 15 minut. Potom je potřeba přidat dalších pár kapek gelu. Vodní gely jdou velmi lehce umývat i vlažnou vodou (jsou rozpustné ve vodě). Pokud si jím zašpiníš povlečení, prádlo nebo pokožku, tak vše lehce omyješ studenou vodou v umyvadle. Vodní gely je bezpečné používat se všemi erotickými pomůckami. Podívej se sama na vodní gely a kolik stojí nejlevnější.

https://www.ruzovyslon.cz/lubrikacni-gely/gely-vodni-baze/

Druhou kategorií jsou gely na olejové bázi (silikonové bázi). Jsou velmi podobné kuchyňskému oleji. Když si ho rozetřeš po prstech, tak je velmi těžké se ho zbavit. Tyto gely vydrží prakticky do nekonečna a není potřeba každých 10 minut přidávat dalších pár kapek. Na druhou stranu se jich jen tak nezbavíš a vše musíš omývat teplou vodou a mýdlem (prádlo a povlečení rovnou do pračky). Zároveň tyto lubrikační gely není bezpečné používat s některými erotickými pomůckami. Pokud máš například vibrátor z lékařského silikonu, tak by olejový gel mohl poškodit jeho povrch. Podívej se sama na to, jaké se prodávají olejové gely.

https://www.ruzovyslon.cz/lubrikacni-gely/oleje-silikonova-baze/

Já sama bych ti doporučila spíš lubrikační gely na vodní bázi (díky zmíněným výhodám). Já sama mám nejraději vodní gel Superglide, který není nejlevnější, ale je velice kvalitní. I pár kapek vydrží velmi dlouhou dobu a je šetrný k pokožce. Takže i když lahvička stojí více, tak ti vydrží mnohem déle než levný gel a ušetříš tak peníze. Každý ale preferuje něco jiné...to je bez diskuse. :)

Tento Superglide: https://www.ruzovyslon.cz/superglide-100ml-nejlepsi-lubrigel/

Lubrikační gel Superglide

Janča K.
Janča K.

Čau Sluníčko. Vítám tě v této diskusi. Doma máme jak olejové, tak i vodní gely a používáme oba dva typy.

Pokud máme klasický sex, tak volíme spíš ty olejové. Protože vydrží o mnohem déle klouzat a nemusíme je každých 10 minut nanášet znovu. Pravda je, že jsou trochu hůře smýt a po sexu si musíme dát společně horkou sprchu.

Pokud používáme erotické pomůcky, tak volíme spíše vodní lubrikační gely. Jednak jsou mnohem šetrnější k povrchu erotických pomůcek, což je důležité zvlášť pokud máš nějaký dražší vibrátor. Zároveň se z pomůcek mnohem snadněji tyto vodní gely umývají, stačí je opláchnout v umyvadle.

Konkrétní gel ti nedokáži doporučit...záleží jaký typ chceš, na co jej budeš používat...podívej se na nabídku a podle popisu si sama snadno vybereš https://www.ruzovyslon.cz/lubrikacni-gely/. Pokud by jsi si ještě nevěděla rady, tak ti tady v diskusi ochotně poradíme další věci o lubrikačních gelech.

Anonym
Anonym

Jaká je podle vás nejlepší značka? Slyšel jsem velmi dobré zkušenosti o Pepino gelu a Pjur. Taky často narážím na SuperGlide. Co je podle vás nejlepší?

Betty
Betty

SuperGlide můžu doporučit. Ostatně jsem to psala už nahoře. Pepino taky není špatný, především díky dostupnosti v každém supermarketu. I když tedy ale není top značka a všimla jsem si, že nevydrží kluzký tak dlouho, jako například kvalitnější SuperGlide. S Pjur zkušenosti nemám.

Danka Králová
Danka Králová

My doma používáme gel od Durex. Ani nevím, jestli je to vodní nebo olejový gel. Ale klouže dobře a i dlouho vydrží.

Anonymní
Anonymní

Moc děkuji za rady. Našla jsem tuto stránku náhodou a je to tady moc dobře vysvětlené. Děkuji.

Honza XXL
Honza XXL

Betty: A jaký lubrikační gel používáš ty nejraději?

Klárka S.
Klárka S.

Ahoj, dívala jsem se na ten odkaz a vybrala jsem si tam tento vibrátor https://www.ruzovyslon.cz/vibe-therapy-meridian-ruzova-16cm/. Teď mě ale trochu zaskočila, že jsem v jedné recenzi na něj četla, že s vibrátorem je dobré používat lubrikační gel. Je to pravda? A pokud ano, jak poznám který lubrikační gel je pro to nejlepší? Díky za rychlou odpověď, potřebuji to vědět ještě dnes do 16:00.

Betty
Betty

Klárko S., používat lubrikační gel doporučuji. Je jedno, jestli jde o dráždění poštěváčku, bodu G atd. Vždycky to chce aspoň kapičku gelu, aby to trošku klouzalo.

Dívala jsem se na ten vibrátor a jeho povrch je vyrobený z lékařského silikonu. V tom případě se vždy doporučuje používat jen vodní lubrikační gely, protože silikonové a olejové gely by mohly rozleptat jeho povrch. Možná se budu opakovat, ale já doporučuji všem můj oblíbený vodní gel https://www.ruzovyslon.cz/superglide-100ml-nejlepsi-lubrigel/. Na první pohled je o něco dražší. Ale stačí ho používat jen trošku. Takže ti vydrží strašně moc dlouho, třeba i rok. A ušetříš na něm mnoho peněz, než kdyby jsi si neustále kupovala levné lubrikační gely.

Možná někdo v diskusi doporučí i jiné vodní lubrikační gely?

Klárka S.
Klárka S.

Mockrát děkuji za velice rychlou odpověď Betty.

Pavča
Pavča

Můžete sem do diskuse napsat, jaké používáte gely a který je podle vás nej?

Vaše jméno \ přezdívka

Jsem (vaše pohlaví)

žena muž

Text vašeho příspěvku

OVĚŘENÍ PROTI SPAMU: Napište číslicí "třicet jedna":

Nejlechtivější články o erotice

Stimulace mužské prostaty - Masáže a nejlepší Pomůcky

Stimulace mužské prostaty - Masáže a nejlepší Pomůcky

Co to jsou feromony - Ovlivňování partnera vůní (parfémem)

Co to jsou feromony - Ovlivňování partnera vůní (parfémem)

Stimulátory na klitoris pro Ženy, Masturbátory na poštěváček

Stimulátory na klitoris pro Ženy, Masturbátory na poštěváček

Lubrikační gely - Jak je používat, který si koupit, nejlepší

Lubrikační gely - Jak je používat, který si koupit, nejlepší

Masturbátory pro muže - Nejlevnější Masturbátory od 179 Kč

Masturbátory pro muže - Nejlevnější Masturbátory od 179 Kč

Afrodiziaka pro Ženy a Muže, které opravdu fungují (zkušenosti)

Afrodiziaka pro Ženy a Muže, které opravdu fungují (zkušenosti)

Feromony a Parfémy, Vůně pro sexuální vzrušení, Ženy i Muži

Feromony a Parfémy, Vůně pro sexuální vzrušení, Ženy i Muži

Škrtící erekční kroužky na penis - Na erekci, zaškrcení penisu

Škrtící erekční kroužky na penis - Na erekci, zaškrcení penisu

2009 - 2020