Peca Ř.Peca Ř.

Velikosti kondomů a spolehlivost kondomů? Jak vybrat?

Chtěl bych se zeptat, jestli se nějak odlišuje velikost kondomů? Pokud si je půjdu koupit, tak na krabičce jsou napsané velikosti? A případně mi taky prosím poraďte, jak si mám změřit penis, abych věděl, jakou velikost si mám koupit. Na délku mám 15,1 cm a obvod je 11,3 cm. A přítelkyně by se taky chtěla zeptat, jestli jsou kondomy 100% spolehlivé? Ona totiž někde četla, že úplně spolehlivé nejsou a je dobré brát i antikoncepci při sexu. Děkujeme.

Martin D.
Martin D.

Žádný rozdíl tam není, všechny kondomy mají vždy stejnou velikost. Liší se to pouze značkou (nejčastěji Pepino nebo Durex) a pak příchutí. Pokud si budeš kupovat kondomy, tak se u nás v ČR prodává jen jedna univerzální velikost. Kterou nasadíš jak na palec u ruky, tak i na hlavu. Jednoduše jsou velmi roztažitelné a vyhovují naprosto každému.

Betty
Betty

Velikost kondomů se udává jejich šířkou v milimetrech. V Evropě nejčastěji narazíš na velikosti mezi 53 - 56 mm. Jak ale píše Martin, tak veliký rozdíl v nich není. Kondomy jsou velmi pružné a přizpůsobí se penisu. Jejich délka se nikde neuvádí a jsou univerzální. Pokud máš kratší penis, tak jej sroluješ jen trochu. Pokud máš delší penis, tak jej sroluješ více. Stejný kondom tak může používat muž s penisem 12 cm i muž s penisem 20 cm.

V ČR se prodává v podstatě jen jedna univerzální velikost (zpravidla 53 mm). Podívat se můžeš například zde na nejprodávanější verze:

Pepino Basic (53 mm) https://www.ruzovyslon.cz/pepino-basic-3ks-kondomy-38/

pepino Pleasure (53 mm) https://www.ruzovyslon.cz/pepino-pleasure-3ks-kondomy-s-vroubky/

Pepino Thin (53 mm) https://www.ruzovyslon.cz/pepino-thin-3ks-kondomy-ztencene/

Případně se u nás v ČR prodávají i XL kondomy, které jsou určeny pro muže s většími penisy. Jsou mnohem delší na délku, ale šířka je takřka stejná. Jak říkám - šířka kondomu se vždy sama přizpůsobí a tak veliké rozdíly v tom nejsou.

Pepino XL (56 mm) https://www.ruzovyslon.cz/pepino-xl-3ks-kondomy-velke/

Pokud chceš vyzkoušet něco netradiční, tak můžeš zkusit Japonské Sagami, které jsou ale dražší (stojí okolo 100 Kč). Na nich je zajímavé, že nejsou až tolik pružné do šířky. Jsou ale ultra tenké a přenášejí i teplo.

Japonské Sagami (58 mm) https://www.ruzovyslon.cz/sagami-japonske-kondomy-0-02mm/

Betty
Betty

Ještě jsem zapomněla, že jsi se ptal na spolehlivost kondomů. Spolehlivost kondomů je 98%. To znamená, že pokud 100 párů bude po dobu 1 roku používat při sexu kondom, tak 2 ze 100 žen otěhotní. Pro tebe to znamená, že pokud budeš používat pouze kondomy, tak v průměru jednou za 50 let by tvá přítelkyně mohla otěhotnět.

To ale platí jen za předpokladu, že kondomy používáš správně.

Před použitím si zkontroluj, že nemá prošlou dobu spotřeby. Při otevírání obalu nepoužívej nehty ani zuby. Pouze obal roztrhni. Při nasazování a rolování dolů používej pouze prsty, ne nehty. Pokud se kondom zasekne a nejde rolovat dolů, tak jej lehce naroluj nahoru a poté pokračuj opět dolů - nesnaž se jej za každou cenu silou rolovat dolů. Ihned po sexu kondom sundej a umyj si jak penis, tak i ruce. Dávej si pozor, aby jsi například nesahal přítelkyni rukou na vagínu, pokud jsi předtím tou samou rukou sundával kondom a přišel do styku se spermatem.

Podle mě je spolehlivost velmi dobrá. Některé páry ale volí dvojitou ochranu, například prezervativ a antikoncepci. Záleží ale na vás.

Gregor
Gregor

Je mi 16 roků a můj penis při erekci má 15,2 cm. Jakou velikost kondomů si mám koupit?

Anonym
Anonym

Já mám penis 17,1 cm. Mám taky používat normální kondomy, nebo si mám koupit ty XL?

Apple
Apple

Já mám penis 12 cm a mám strach, že mi kondom bude velký. Co mám dělat? Poraďte.

Betty
Betty

Všichni z vás se podívejte tady https://www.ruzovyslon.cz/kondomy/ a vyberte si kterýkoliv kondom. Všechny vám budou dobré. Jak jsem psala, tak univerzální šířka se přizpůsobí naprosto každému. Ty XL se doporučují pokud máte penis delší než 18 cm. V opačném případě volte klasickou velikost.

Bětka :)
Bětka :)

My jsme se ve škole učili, že kondomy jsou spolehlivé na 99,9%. Ale jestli je to pravda nevím. Co jsem slyšela, tak je mnohem spolehlivější, pokud holka bere i antikoncepci od gynekologa a zároveň kluk používá kondom. Kondom vás taky může ochránit před pohlavními nemocemi, takže by jsem ho doporučovala naprosto každému.

Andy
Andy

Ahoj, v ČR se prodávají kondomy velikosti 53 mm. Případně jsou i dostupné XXL kondomy velikosti 58 mm. Myslím si ale, že velikost 53 mm musí vyhovovat naprosto každému. Vleze se do toho penis od 10 cm až po 20 cm. V Asii jsem viděl, že prodávají velikosti 46 mm. Pokud by někomu byly evropské velikosti velké, tak si může nechat dovést asijské kondomy.

Spolehlivost prezervativů je tuším okolo 98,8%.

Peca Ř.
Peca Ř.

Mockrát s přítelkyní děkujeme za vaše odpovědi.

Anonymní
Anonymní

Můžu si koupit kondomy 53 mm, pokud mám délku penisu 13,9 cm a je mi 16 roků? Nebudou mi sklouzávat? A co si myslíte o tom, že v šestnácti letech mám 13,9 cm? Je to dobrá velikost nebo je to málo. Poroste mi ještě?

Janča K.
Janča K.

Ano, pokud se podíváš tady https://www.ruzovyslon.cz/kondomy/, tak tam uvidíš všechny velikosti. V Česku se prodává 53 mm, které vyhovují naprosto každému. Takže budou pasovat i tobě s 13,9 cm. V mládí jsem měla přítele, který měl menší penis než ty. Vždycky jsme kupovali normální velikost kondomů jako všichni ostatní a nikdy jsme s tím neměli problém. Držel na penisu i při rychlejším sexu a neklouzal. :) Takže z toho nemusíš mít obavy.

Ondra
Ondra

Ehm, já mám menší problém. Když jsem se chtěl vyspat s přítelkyní, tak to skončilo skoro okamžitě. Kondom mne strašně tlačil a nešel skoro vůbec natáhnout, obvod mám 14cm, byla to velikost 53. Tuším od You&me (Primeros). Dokáže někdo poradit?

Anonymní
Anonymní

Ondra: Zkus větší velikost, například se prodávají tady tyto https://www.ruzovyslon.cz/pepino-xl-3ks-kondomy-velke/ (velikost až po 18 cm). Ale vlastní zkušenost s nimi nemám a nikdy jsem je neviděl ani prodávat v obchodě nebo v lékárně. Jenom na internetu.

Ondra
Ondra

Díky za radu, zkusím teda velikost 56.

Vaše jméno \ přezdívka

Jsem (vaše pohlaví)

žena muž

Text vašeho příspěvku

OVĚŘENÍ PROTI SPAMU: Napište číslicí "třicet jedna":

ženám a dívkám doporučujeme Posilování svalů pánevního dna - Posílení svalů pánevního dna - Erotické pomůcky- Pro Muže & Pro Ženy & Pro Páry - Přehled - Luxusní & Levné Vibrátory pro Ženy - Jak koupit a Vybrat - Erotické pomůcky - www.agatka.cz