zajímá mězajímá mě

Závaží, činka, pomůcka - posilování svalů pánevního dna

Zajímalo by mě, jestli tady někdo má zkušenosti s posilováním pánevního dna? Konkretně ale s nějakou pomůckou. Třeba činkou nebo závažím. Zkoušela jsem cviky, které jsem našla na internetu (kromě balónu, který nemám). A připadá mi, že to buď nefunguje nebo to dělám špatně.

Peťa
Peťa

Po porodu jsem měla nějaké trable a doktor mi doporučil začít posilovat svaly dna (že prý je to ale doporučované každé dívce, nejen po porodu). Zkoušela jsem klasické cviky, které když děláš poctivě každý den, tak se po nějakém čase dostaví. Ale musíš počkat pár týdnů. Taky jsem vyzkoušela pomůcku, takovou činku. Viz. http://www.ruzovyslon.cz/vaginalni-cinka/ (tehdy stála 389 Kč). Recenze na ni, zkušenosti a nějaké cviky najdeš tady http://www.agatka.cz/posilovani-panevniho-dna/ (je to přímo na tomto webu).

S činkou mám dobrou zkušenost, funguje jako takové závaží. Takže nemusíš cvičit, stačí ji hodinku během dne. Úplně stačí ten pohyb, když skáčeš okolo malého. To se mi na ni líbilo, že jsem se prostě nemusela věnovat nějakému soustavnému cvičení a hodinu denně tím ztrácet čas. Na druhou stranu nemůžeš čekat zázraky. Pokud budeš hodinu denně cvičit, tak se ti svaly pánevního dna zpevní za cca 2 měsíce. Pokud budeš hodinu denně používat tuto pomůcku, tak se zpevní za měsíc. Na výsledek tak jako tak musíš čekat. Ale alespoň nemusíš podstupovat otravné cviky. :) Vyzkoušej.

Gábina Holešová
Gábina Holešová

Někde jsem četla, že lze používat i venušiny kuličky? Opravdu to funguje i s nimi, nebo si musím koupit tu speciální pomůcku na procvičování svalů?

Aneta
Aneta

Jo, já jsem používala a sem tam používám i venušiny kuličky a pomáhá to. Hlavně když jsi aktivnější v pohybu. Co jsem se bavila s kamarádkou na internetu, tak říkala o těchto http://www.nasetajemstvi.cz/feelztoys-silikonove/, že jsou nejlepší. Já jsem si koupila obyčejnější, které měli jenom gumový povrch a teď toho trochu lituji, protože kvalita materiálu je na tom skutečně poznat. Kdybych si je měla kupovat znovu, tak vyzkouším ty z lékařského silikonu.

Peťa
Peťa

Můžeš používat i venušiny kuličky. Ale ty při nošení vibrují a můžeš i dosáhnout orgasmu (minimálně budeš vzrušená). Já jsem s malým měla tolik práce, že jsem na nic takové neměla ani pomyšlení. Proto spíš tu vaginální činku, to není erotická pomůcka. Venušiny kuličky jsou erotická pomůcka. Ale pokud si chceš během zpevňování svalů i trochu užít...tak venušiny kuličky. :)

anonym
anonym

A s tou činkou musím nějak cvičit?

Peťa
Peťa

Nemusíš nijak cvičit, já jsem ji běžně používala když jsem byla doma a pomohlo to. Nesmíš jako čučet na televizi a sedět na gauči. Ale stačí třeba jenom při tom chodit (uklízet) nebo se starat o malého. Výhodou je, že nemusíš provádět krkolomné cviky a hledat si na to čas, když nebudeš dělat nic jiné.

anonym
anonym

Díky.

D. Nováková
D. Nováková

Kolik to stojí a kde to seženu nejlevněji?

Peťa
Peťa

Já jsem to zkoušela hledat všude možně po internetu a prodává se to jenom v jednom e-shopu - http://www.ruzovyslon.cz/vaginalni-cinka/. Nikde jinde jsem to nenašla. A ani jsem nenašla jinou alternativu! Nepočítám tedy to speciální závaží (pomůcku), která stála 4999 Kč. To bych za to nedala. Tato pomůcka na tom odkazu stojí 389 Kč. To je v pohodě.

Odpovězte prosím rychle
Odpovězte prosím rychle

Holky poraďte, používáte k tomu i lubrikační gel? Mám si ho koupit?

anonym
anonym

Já lubrikant rozhodně potřebuji nevím jak ostatní. I když je to závaží fakt malé, tak bych ho nasucho do sebe nedostala. Nebo by mi to nebylo příjemné. Fakticky si k tomu rovnou objednej i nějaký lubrikant.

Dora Hanáková
Dora Hanáková

Tady píšou http://www.agatka.cz/posilovani-panevniho-dna/, že to závažíčko stačí nosit i 20 minut denně. Je to pravda?

Peťa
Peťa

Možná by stačilo 20 minut, ale já jsem to používala cca hodinu, jak kdy. A výsledek byl do měsíce. Ale ono na tom stejně moc nesejde, protože o té čince ani nevíš když ji používáš.

Cypris
Cypris

Dneska o tom mluvila na Nově nějaká doktorka (Snídaně s Novou) a celkem mě překvapilo, že to doporučovala už holkám skoro od puberty a dokonce i ženám po přechodu. Jsem si vždycky myslela, že se to týká jenom holek co mají po porodu. Taky mě dost překvapilo, že jak tam říkala, že třeba i troška úniku moči při záchvatu smíchu, už je znakem ochablých svalů pánevního dna.

ROBOT
ROBOT

V této diskusi byly doposud doporučeny následující zdroje informací:

http://www.agatka.cz/posilovani-panevniho-dna/
http://www.nasetajemstvi.cz/feelztoys-silikonove/
http://www.ruzovyslon.cz/vaginalni-cinka/

Máte zkušenost s diskutovaným tématem? Vložte do této diskuse své vlastní zkušenosti a názory. Děkujeme.

Tereza
Tereza

A není to jen reklama?

Vaše jméno \ přezdívka

Jsem (vaše pohlaví)

žena muž

Text vašeho příspěvku

OVĚŘENÍ PROTI SPAMU: Napište číslicí "třicet jedna":

ženám a dívkám doporučujeme Posilování svalů pánevního dna - Posílení svalů pánevního dna - Erotické pomůcky- Pro Muže & Pro Ženy & Pro Páry - Přehled - Luxusní & Levné Vibrátory pro Ženy - Jak koupit a Vybrat - Erotické pomůcky - www.agatka.cz